ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ 
медичної  та мікробіологічної промисловості України

Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Валюта

Поиск
Календарь
«  Март 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета 
  • Кулинарные рецепты
  • Главная » 2013 » Март » 7 » Уряд продовжує наводити порядок на фармацевтичному ринку
    13:59
    Уряд продовжує наводити порядок на фармацевтичному ринку

    На одному з найближчих засідань Уряд заслухає інформацію Міністерства охорони здоров’я з приводу імпорту лікарських засобів, практично невідомих  на європейському ринку, а також реєстрації біологічно активних добавок як лікарських засобів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 6 березня.

    Глава Уряду повідомив, що за його дорученням зроблено аналіз продажів за найменуваннями ліків, і виявляється, що з десяти препаратів, які найбільше купують в Україні, тільки один продається у Європейському Союзі. «Виникає питання: чим же лікують українських пацієнтів? Чим вони відрізняються від людей з таким же діагнозом в Європейському Союзі? Виходить, наші люди витрачають біля 2 мільярдів гривень на ліки з непідтвердженою ефективністю?», - зазначив він.

    «На підставі чого лікарі рекомендують препарати, практично невідомі на європейському ринку? А імпортери завозять в Україну лікарські засоби, яких уникає медицина в інших країнах? Я питаю у Міністерства охорони здоров’я: які проводилися клінічні випробування цих найбільш популярних в Україні препаратів? Якими інструкціями керуються лікарі, коли призначають такі препарати?

    Як стає можливим, що біологічно активні добавки реєструються як лікарські засоби, лише щоб зменшити обов’язкові платежі до бюджету?

    На одному з найближчих засідань Уряду ми заслухаємо інформацію Міністерства охорони здоров’я з цього приводу», - сказав Микола Азаров.

    Микола Азаров також зазначив, що з 13 тисяч найменувань лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, 8 тисяч – імпортні.

    За його словами, українські ліки уже другий рік виробляються відповідно до міжнародних стандартів, в умовах належної практики виробництва (GMP), на сучасному обладнанні: «Їх якість та ефективність контролюються від виробництва до аптечної полиці. А ось про імпортні ліки далеко не завжди відомо: як вони вироблялись, як транспортувались, і взагалі – це ліки чи, як жартують наші лікарі, «жива водичка».

    «Наші громадяни надто багато витрачають на ліки відносно своїх доходів, і тому ми не дозволимо, щоб людей обманювали або завищували ціни», - наголосив Микола Азаров.

    При цьому він повідомив про зустріч з керівниками компаній-найбільших імпортерів лікарських засобів в Україну, які забезпечують 90% поставок 5 березня. «Я спеціально провів таку пряму розмову, щоб імпортери зрозуміли, що наведення порядку буде прогнозованим для учасників ринку, але невідворотнім. А з іншого боку, щоб від фахівців почути: що Уряд повинен іще зробити для вдосконалення і розвитку вітчизняного фармацевтичного ринку», - зазначив Прем’єр-міністр.

    «Я сказав, що моя позиція дуже проста: ми разом повинні встановити цивілізований порядок продажу ліків. А в чому він полягає? У тому, щоб в Україні продавалися лікарські засоби тільки, підкреслюю, підтвердженої ефективності. За справедливою ціною, яку можна порівняти з цінами у сусідніх країнах. Щоб не було зайвих посередників. Щоб свідомістю пацієнта не маніпулювали за допомогою недобросовісної реклами.

    Насправді дистриб’ютори згодні з цим і стратегічно зацікавлені, щоб в країні був цивілізований ринок лікарських препаратів. Тобто, щоб люди витрачали гроші на те, що дійсно лікує», - додав Микола Азаров.

    Джерело: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

    Просмотров: 1648 | Добавил: oormmpu | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: