ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ 
медичної  та мікробіологічної промисловості України

Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Валюта

Поиск
Календарь
«  Апрель 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архив записей
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета 
  • Кулинарные рецепты
  • Главная » 2009 » Апрель » 23 » Обговорення проблемних питань вітчизняного виробництва лікарських засобів
    15:20
    Обговорення проблемних питань вітчизняного виробництва лікарських засобів
         22 квітня 2009 р. в МОЗ України відбулась нарада  щодо обговорення проблемних питань вітчизняного виробництва лікарських засобів. В роботі наради прийняли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (ООРММПУ), Асоціації фармвиробників України (АФВУ)  та представники провідних вітчизняних підприємств з вирбництва лікарських засобів.
          На нараді заслухали наступні доповіді:
    1.Директора Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції в системі охорони здоров'я МОЗ України Константінова Ю.Б., який наголосив на тому, що за останній час було прийнято низку постанов КМУ, а саме № 242 , №243 " та № 333 " Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення", які значно полегшують роботу вітчизняних підприємств. Під час доповіді пан Константінов Ю.Б. запропонував присутнім розглянути питання щодо введення ПДВ на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що на його особисту думку призведе до здешевлення іноземних лікарських засобів. Також він подякував   Об'єднанню організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України, Асоціації фармвиробників України за активну та плідну співпрацю і дієву допомогу в підготовці проектів вищезгаданих постанов, у роботі спільних нарад, робочих груп і Громадських слуханнях проведених Держкомпідприємництвом.
     
    2. Заступника голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Захараша А.Д., який доповів про затвердження нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, які набрали чинності з 13.04.2009 року.
       Також він докладно розповів, що на даний час в Україні зареєстровано 148 підприємств з виробництва лікарських засобів, у тому числі:
    - лікарських засобів -67;
    - традиційних лікарських засобів (фітопрепаратів) -39;
    - з виробництва лікарських засобів з форми in bulk - 7;
    - з виробництва кисню медичного та інші - 35.
         Після введення нових ліцензійних умов ліцензія з провадження господарської діяльності з  промислового виробництва лікарських засобів буде видаватись за умов додержання чинної настанови з належної виробничої практики  лікарських засобів, гармонізованої із законодавством ЄС крім виробництва традиційних лікарських засобів, визначених МОЗ.  На даний час відповідно до даних вимог працює 35 виробничих дільниць на 30 вітчизняних підприємствах. Він підкреслив, що данні вимоги не поширюются на виробництво лікарських засобів до закінчення дії ліцезії виданої до набрання чинності нових ліцензійних умов.
     
      3.  Президента ООРММПУ Печаєв В.К., який зауважив, що на даний час не створена достатня нормативна база для запровадження на Україні GMP, GDP, GLP, які не можливо розглядати відокремлено. Необхідно встановити конкретні терміни для розробки необхідної документації. Він підкреслив, що треба розглядати всі ланки одного ланцюжка від виробництва до дистрибюції та реалізації лікарських засобів, а не відокремлено GMP.
        Щодо введення ПДВ на лікарські засоби, то  він звернув увагу на те, що в умовах фінансово-економічної кризи дане питання варто розглядати при умові введення пільгової ставки ПДВ але не вище 8-10%.
        Печаєв В.К. підняв питання щодо необхідності прийняття та затвердження МОЗ України форми виписки рецептів хворим за непатентованим назвам, тобто за діючою речовиною, що надасть змогу хворим вибирати між дешевими вітчизняними ліками, які не поступаються якістю та аналогічними дороговартісними іноземними препаратами. Також він підняв питання щодо недобросовісної реклами ліків на телебаченні та в ЗМІ.
        В обговоренні прийняли участь керівник ЗАТ "Дарниця" В.Загорій, керівник управління тендерних закупівель Н.Повелко, Голова фармекспертного центру МОЗ УкраїниВ. Чумак  та інші.
        На закінчення наради, заступник Міністра охорони здоров'я України Юрченко подяківав всіх присутніх за конструктивну роботу та зауважив, що такі наради допомагають у вивченні проблемних питань галузі і їх необхідно проводити регулярно.
    Просмотров: 1104 | Добавил: oormmpu | Рейтинг: 5.0/1
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: