ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ 
медичної  та мікробіологічної промисловості України

Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта
Категории раздела
Мои файлы [2]
ООРММПУ [17]
документи ООРММПУ
Конфедерація [0]
Документи Конфедерації роботодавців
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Валюта

Поиск
Календарь
Архив записей
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета 
  • Кулинарные рецепты
  • Главная » Файлы » ООРММПУ

    Галузева угода 2011-2013 роки (Частина 3.4-3.6)
    15-Января-2011, 16:52

    3.4.    З питань зайнятості, режиму праці і відпочинку.

        З метою продуктивної зайнятості працівників, підвищення ефективності використання діючих робочих місць:

     3.4.1. Сприяють працівникам:

      - у переважному працевлаштуванні в межах підприємства у випадку   скорочення штатів або реорганізації підприємства;

      - у перенавчанні іншій професії та одержанні відповідних консультацій за місцем роботи.

     3.4.2. Забезпечують першочергове право прийому на роботу за фахом та кваліфікацією протягом одного року з дня звільнення працівників у зв’язку з скороченням чисельності або штату, якщо підприємство відновило або збільшило обсяги виробництва.

           В період неповної зайнятості працівників не  використовують працю сторонніх осіб на роботах, які можуть бути виконані штатними працівниками.

     3.4.3. Сприяють створенню нових робочих місць \виробництв\ для працівників галузі, в тому числі і для інвалідів, які втратили здоров’я на виробництві.

    3.4.4. Запроваджують упереджувальні заходи щодо запобігання на підприємствах масових звільнень працюючих з ініціативи власника, проводять їх лише за умови попереднього ( не менше ніж за три місяці) письмового повідомлення відповідного виборного профоргану про причини і обсяги скорочень, термін вивільнення, спеціальності та кваліфікації працівників, що підлягають скороченню, та проводять спільні консультацій щодо заходів, спрямованих на сприяння працевлаштуванню працівників, що вивільняються.

           У разі скорочення чисельності працюючих з ініціативи роботодавців протягом року більше 5 % загальної чисельності працюючих (як одноразове так і підсумоване), погоджують це питання з ЦР профспілки.

          У разі невідворотності масових звільнень розробляти спільні заходи щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню.

     3.4.5. Працевлаштовують випускників навчальних закладів, які навчалися  за замовленням підприємств згідно з договором.

     3.4.6. Передбачають у колективному договорі додаткове недержавне  страхування своїх  працівників на випадок втрати ними роботи за рахунок коштів підприємства.

    3.4.7. При укладенні колективних договорів, розглядають питання про можливість встановлення для працюючих жінок, які мають дітей шкільного та дошкільного віку або дитину інваліда незалежно від віку, 38-годинного робочого тижня.

     3.4.8. Роботодавці, через колективні договори, визначають перелік професій і посад працівників з ненормованим робочим днем. Надання відпусток за ненормований робочий день здійснюють з урахуванням вимог частини першої статті 10 Закону України "Про відпустки”. (Додаток N 7 - Орієнтовний перелік).

        3.4.9. Не допускають залучення працівників до роботи вище норми при підсумованому обліку робочого часу.

         За умов зменшення обсягів робіт та\або фінансовими труднощами підприємства за згодою працівника може встановлюватися неповний робочий час.

     3.4.10. Не застосовують на підприємствах контрактну форму трудового договору, крім випадків, які прямо передбачені законами України.

     3.4.11. Періодичність обов’язкового професійного навчання працівників, їх перепідготовки встановлюють у колективному договорі, але не менше одного разу на 5 років, на що використовують у межах 2% фонду оплати праці відповідного періоду.

     3.4.12. Щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та особливий характер праці (ст. 7 і 8 Закону України "Про відпустки”) надають працівникам зайнятим у несприятливих умовах праці за Списками виробництв, цехів, професій і посад, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 за N 1290 (додаток 1 і 2 редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13. травня 2003 року №679).

             Конкретну тривалість цих відпусток встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці у разі надання щорічних додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та часу зайнятості працівників у цих умовах.

     

    3.4.13. Скорочену тривалість робочого тижня встановлюють колективним договором в залежності від результатів атестації робочих місць за умовами праці працівникам відповідно до "Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня” (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.01 за № 163).

    3.5.    З питань соціальних прав та гарантій працівників.

     3.5.1. З метою проведення соціальної політики, спрямованої на зростання доходів працівників, заробітної плати, соціальних допомог та інших видів грошових доходів враховують величину прожиткового мінімуму працездатної особи.                          

      3.5.2. Не запроваджують заходи соціально-економічного характеру,       які б погіршували  права та законні інтереси працівників.

     3.5.3. Підприємства, в тому числі дочірні, в обов’язковому порядку  щомісяця відраховують кошти на рахунки первинних виборних органів первинних профспілкових організацій на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. Розмір цих відрахувань встановлюється в колективних договорах не нижче 0,3 відсотка  фонду оплати праці.

     3.5.4. Забезпечують фінансування та господарське утримання об’єктів культури, спорту, охорони здоров’я та дитячих дошкільних закладів \у частині будівництва, капітального і поточного ремонтів, експлуатації будівель, споруд, їх обладнання/, що знаходяться на балансі підприємства. Без згоди виборного органу первинної профспілкової організації не допускають їх закриття чи перепрофілювання, передачу чи продаж.

    3.5.5. Підприємства організовують лікувально-профілактичне харчування трудящих на виробництві згідно з нормативами, а також можуть організовувати громадське харчування.

      3..5.6. Підприємства вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває 100% витрат на виплату пенсій відповідно до п.п. ‘б-з’ ст. 13 Закону "Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівником пенсійного віку \ чоловіки - 60 років, жінки - 55 років\.

     3.5.7. Підприємства через колективні договори за рахунок власних коштів  здійснюють виплати, понад  законодавчо встановлені, працівникам:

        - звільненим за власним бажанням, у зв’язку з виходом на пенсію;

    - надають грошову допомогу:

        - на здешевлення харчування в їдальнях підприємств, на лікування, протезування та інші види медичної допомоги; сім’ї працівника, загиблого на виробництві з вини підприємства, а також внаслідок його смерті від професійного захворювання; одноразову допомогу працівнику, який втратив професійну працездатність повністю або частково з вини підприємства; сім’ї працівника, який помер від загального захворювання або нещасного випадку у побуті у розмірі витрат на поховання; одноразової допомоги на оздоровлення під час відпустки; допомоги працівникам на утримання дітей у дошкільних закладах; при одруженні; батькам, які виховують дітей-інвалідів; колишнім працівникам, які знаходяться на пенсії і не працюють; на придбання сільськогосподарської продукції та товарів народного споживання, а також на часткове покриття витрат на житло, комунальні послуги, в тому числі оплати за користування електроенергією, газом, тощо;

    - виділяють на пільгових умовах хіміко-фармацевтичну продукцію, паливо; надають за рахунок підприємства автомобільний транспорт для доставки працівників на дачні і городні ділянки, проведення культурно-оздоровчих заходів;

       - надають працівникам довгострокові безпроцентні позики на індивідуальне та кооперативне будівництво; пільгових кредитів для придбання ліків та оплати за лікування;

       - забезпечують  працівникам підприємств, що приватизуються, можливості стати співвласником приватизованого майна шляхом надання їм безпроцентних цільових позичок для викупу майна, виходячи з фінансових можливостей підприємств;

       - надають додаткові оплачувані відпустки у випадках:

        вступу працівника до шлюбу;

        шлюбу дітей;

        смерті подружжя або близьких родичів;

        першого дня навчального року дітей перших класів загальноосвітніх шкіл;

         жінкам щомісячно одного дня для вирішення побутових проблем;

       - встановлюють доплати працівникам за роз’їзний характер роботи за умов , якщо тривалість переїзду до місця роботи і назад перевищує дві години -40% годинної тарифної ставки \окладу\;

       - проводять оплати новорічних подарунків, оплату путівок до літніх таборів відпочинку  для дітей працівників;

      - проводять оплату лікарняних листків, виходячи із середньомісячної заробітної плати та страхового стажу працівників, при цьому витрати, понад передбачені законодавством, здійснюються за рахунок прибутку, який залишається у розпорядженні підприємства;

       - впроваджують недержавне медичне, пенсійне та інші види страхування з метою соціального захисту та охорони здоров’я працівників;

    - щорічно безкоштовно забезпечують дітей шкільного віку, батьки яких загинули або яким заподіяна шкода каліцтвом, або іншим ушкодженням здоров'я на виробництві путівками до дитячих оздоровчих таборів.

        Трудові колективи, за рахунок власних коштів підприємств, у колективних договорах можуть встановлювати інші трудові і соціально-побутові пільги для працівників підприємств та організацій, що їх обслуговують.

     3.5.8. Гарантують жінкам, які працюють в медичній та мікробіологічній  галузях промисловості, виведення їх із шкідливих умов праці з моменту встановлення вагітності, на підставі медичного висновку, із  збереженням середньої заробітної плати та пільг за попереднім місцем роботи.

     3.5.9. Членам виборних профспілкових органів, основна робота яких не пов’язана з виробничою діяльністю на підприємстві, гарантують відшкодування шкоди лише у разі травм та нещасних випадків, пов’язаних з  виконанням ними своїх трудових обов’язків.

    3.5.10. Підприємства проводять роботу щодо створення недержавного пенсійного фонду та залучення до нього працівників галузі.

     3.6.   З питань гарантії прав профспілки.

     З метою вдосконалення соціального партнерства, координації    діяльності Сторін та забезпечення контролю за виконанням цієї Угоди 

        Сторона роботодавців:

     3.6.1 Всебічно сприяє діяльності ЦР профспілки, обласних, Кримського республіканського та Київського міського профспілкових органів та виборних органів первинних профспілкових організацій.

     3.6.2. Надає безкоштовно виборним профспілковим органам, які представляють інтереси працівників службові приміщення з опаленням та освітленням, засоби зв’язку, транспорту та інші необхідні умови для їх ефективної праці.

     3.6.3. З метою здійснення контролю за оплатою праці, додержанням законодавства про охорону праці, забезпечує працівникам виборних профспілкових органів право безперешкодного відвідування підприємств.

     3.6.4. У разі затримки виплати заробітної плати, на вимогу виборних профспілкових органів, надає їм інформацію про наявність коштів на рахунках підприємства.

     3.6.5. Надає можливість здійснення своїх повноважень працівникам підприємств, обраним до складу виборних профспілкових органів.

     3.6.6. Змiну  умов  трудового  договору,  оплати   працi,    притягнення    до дисциплiнарної  вiдповiдальностi  працiвникiв,  якi  є   членами    виборних профспiлкових органiв, допускає лише за  попередньою  згодою  виборного профспiлкового органу, членами якого вони є.

     3.6.7. Звiльнення  членiв  виборного  профспiлкового    органу    пiдприємства, установи,  органiзацiї    тому  числi  структурних   пiдроздiлiв), його керiвникiв, профспiлкового представника  (там,  де  не  обирається  виборний орган професiйної спiлки),  крiм  випадкiв  додержання  загального  порядку, допускає лише за наявностi попередньої згоди виборного органу, членами  якого вони є, а також вищого виборного органу цiєї професiйної спiлки  (об'єднання професiйних спiлок).

     

    3.6.8. Не  допускає  звiльнення  з  iнiцiативи  власника  або  уповноваженого   ним    органу працiвникiв, якi обиралися до  складу виборних профспiлкових  органiв  пiдприємства, установи,  органiзацiї  протягом  року  пiсля  закiнчення строку,  на  який  обирався  цей  склад  (крiм  випадкiв  повної  лiквiдацiї пiдприємства, установи, органiзацiї,  виявленої  невiдповiдностi  працiвника займанiй посадi або виконуванiй роботi у  зв'язку    станом  здоров'я,  що перешкоджає продовженню даної роботи, або вчинення працiвником дiй,  за  якi законом передбачена можливiсть звiльнення з роботи чи служби). Таку гарантiю не надає працiвникам у разi дострокового припинення  повноважень  у  цих органах у зв'язку з неналежним виконанням своїх обов'язкiв  або  за  власним бажанням, за винятком випадків, якщо це пов'язано із станом здоров'я.

     3.6.9. Членам виборних профспілкових органів, не звільненим від своїх виробничих чи службових обов‘язків, надає на умовах, передбачених колективним договором, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов‘язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше як 2 годин на тиждень.

     3.6.10. На час профспiлкового навчання працiвникам, обраним до складу  виборних профспiлкових  органiв  пiдприємства,  установи,   органiзацiї,    надає додаткову  вiдпустку  тривалiстю  до  6  календарних  днiв     збереженням середньої заробiтної  плати  за  рахунок  власника  або  уповноваженого  ним органу.

     3.6.11. За працівниками, обраними до складу виборних органів профспілкової організації, що діє на підприємстві, зберігає соціальні пільги та заохочення, встановлені для інших працівників за місцем роботи відповідно до законодавства. На підприємстві за рахунок його коштів цим працівникам надає додаткові пільги, якщо це передбачено колективним договором.

     3.6.12. Профспілковим працівникам, звільненим з роботи внаслідок їх обрання на виборні профспілкові посади, після закінчення терміну їх повноважень надає  попередню роботу (посаду) або за згодою працівника іншу рівноцінну роботу \посаду\.

     

    3.6.13. Продовжує безоплатно централізований збір і щомісячне відрахування профспілкових внесків через бухгалтерію підприємств у безготівковому порядку.

        З працівників, які вперше приймаються на роботу на підприємства, на підставі їх письмової заяви внески відраховує в такому ж порядку.

            Порядок та місце зберігання таких письмових заяв членів профспілки передбачається у колективному договорі.

    3.6.14. Включає до складу комісій з питань корпоратизації, реструктуризації, реорганізації  підприємств представників виборних органів первинних профспілкових організацій.

     При затвердженні або перегляді діючих Статутів підприємств доповнювати їх, відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", пунктами щодо повноваження профспілкового органу представляти  права та інтереси працівників у відносинах з роботодавцями в управлінні підприємствами. 

    Категория: ООРММПУ | Добавил: oormmpu
    Просмотров: 1285 | Загрузок: 0 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: