ОБ'ЄДНАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ 
медичної  та мікробіологічної промисловості України

Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта
Категории раздела
Мои файлы [2]
ООРММПУ [17]
документи ООРММПУ
Конфедерація [0]
Документи Конфедерації роботодавців
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Валюта

Поиск
Календарь
Архив записей
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета 
  • Кулинарные рецепты
  • Главная » Файлы » ООРММПУ

    Галузева угода 2011-2013 роки (Частина 4)
    15-Января-2011, 16:48

    4.   Зобовязання ЦР профспілки та відповідних виборних  профспілкових органів.

    Виборні профспілкові органи всіх рівнів:

    Сприяють реалізації Угоди, зниженню соціальної напруги у колективах.

     4.2. На підприємствах всіх форм власності здійснюють контроль дотримання законодавства щодо оплати праці, режиму робочого часу і часу відпочинку, трудової та технологічної дисципліни, ефективного використання і дбайливого ставлення до майна підприємства.

     4.3. Роз’яснюють членам профспілки діючі нормативно-правові акти із соціально-економічних питань та питань охорони праці і контролюють їх виконання.

     4.4. Проводять силами правових інспекторів праці або інших відповідальних працівників профспілки  разом з державною інспекцією праці Міністерства праці і соціальної політики України перевірки підприємств, в першу чергу, на яких допущено порушення строків виплати заробітної плати та оплати листків непрацездатності за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємств.

     4.5. Вживають заходи, спрямовані на недопущення колективних трудових спорів (конфліктів) і організації страйків з питань, передбачених цією Угодою, за умови їх виконання.

     4.6. Захищають трудові, соціально-економічні права та інтереси  працівників, представляють їх в органах державної влади та самоврядування, у відносинах з роботодавцями, а також з іншими об’єднаннями громадян.

     4.7. Здійснюють громадський контроль за додержанням на підприємствах законодавчих та інших нормативних актів з охорони праці, за створенням безпечних і нешкідливих умов праці, за належним виробничим побутом та забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту.

     4.8. Перевіряють стан умов і безпеки праці на виробництві. Проводять обстеження будівель та приміщень, санітарно-побутових умов робочих місць, контролюють виконання відповідних програм та зобов’язань колективних договорів з питань охорони праці. За результатами перевірок вносять керівникам підприємств подання, звертаються у відповідні державні органи для прийняття необхідних заходів до порушників чинного законодавства з цих питань.

     4.9. Беруть участь:

    У розробці комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів з охорони праці, при впровадженні прогресивних технологій, досягнень науки і техніки, засобів механізації та автоматизації виробництв.

     4.9.2. У розробці та здійсненні державної політики у сфері трудових  відносин, оплати праці, охорони праці, соціального захисту.

     4.9.3. В роботі комісій під час проведення атестації робочих місць, у вирішенні конфліктів з умов праці працівників, та у комісії підприємства із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

     4.9.4. У перевірці знань з охорони праці посадових осіб, спеціалістів та робітників підприємств.

    4.9.5. У розслідуванні нещасних випадків на виробництві та у розробці заходів щодо їх запобігання.

    4.10 Роблять відповідні висновки щодо складення актів про нещасні випадки або зміни їх змісту в разі конфліктів між потерпілими та роботодавцями підприємств і подають їх до органів з розгляду трудових спорів.

    4.11. Відстоюють законні інтереси членів профспілки при розгляді індивідуальних та колективних трудових спорів.

     4.12. Забезпечують контроль за дотриманням на підприємствах трудового та житлового законодавства, а також виконання заходів щодо соціального захисту працівників, надають членам профспілки безкоштовну консультативну допомогу.

     4.13. Здійснюють через своїх представників контроль за ефективним використанням коштів соціального страхування, своєчасною виплатою допомоги за час тимчасової непрацездатності, вагітності, в зв’язку народженням дитини та з інших питань, передбачених законодавством.

     4.14. Сприяють розвитку мережі санаторно-курортних установ, розширенню сімейного відпочинку, вдосконаленню ефективності лікування працівників та членів їх сімей.

     4.15. Контролюють використання цільових витрат на утримання санаторіїв-профілакторіїв  та дитячих оздоровчих таборів, дитячих і юнацьких спортивних шкіл.

     4.16. Проводять навчання профспілкового активу, спеціалістів підприємств з питань: трудового,  соціально-економічного характеру та правового статусу  працівників; охорони праці.

    Приймають участь у заходах, що проводять Мінохорони здоров‘я, Організація роботодавців.

     4.17. У разі вирішення питань корпоратизації та приватизації підприємств, а також у ході визнання підприємств банкрутами:

      - протистоять звільненню працівників у ході зміни власника підприємства, його перепідпорядкування, або реорганізації згідно з договором купівлі-продажу;

      -  аналізують соціально-економічні наслідки приватизації та повідомляють відповідний орган приватизації про порушення умов приватизації, якщо вони виникають;

      -  рекомендують загальним зборам акціонерів представників виборних органів первинних профспілкових організацій у члени правління акціонерних товариств;  до складу комісій з питань реструктуризації, санації, передприватизаційної підготовки підприємств;

       - приймають участь у засіданнях спостережної ради акціонерних товариств;

       - представляють інтереси трудового колективу у комітеті кредиторів.

     4.18. У разі виникнення загрози банкрутства ініціюють вимоги трудового колективу, щодо першочергового погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі та її компенсації відповідно до чинного законодавства і перерахування профвнесків на рахунок профкому.

     4.19. Здійснюють контроль за:

    - своєчасністю виплати заробітної плати на підприємствах галузі; 

    - дотриманням на підприємствах вимог ст. 113 КЗпП щодо визначення простоїв не з вини працівників і відповідної оплати за них а також законності і обґрунтованості надання роботодавцями відпусток за таких обставин;

       - виконанням графіків погашення заборгованості із заробітної   плати,

       - виплатою роботодавцем компенсації працівникам втрати частини доходів у зв‘язку з порушенням строків їх виплати та своєчасним проведенням індексації;

      - виконанням договірних гарантій з оплати праці.

    4.20. Надають консультації та безоплатну правову допомогу членам профспілки і сім’ям загиблих у вирішенні питань про своєчасне і повне відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ними трудових обов’язків, а також виплати одноразової допомоги відповідно до чинного законодавства України.

     4.21. Вимагають від виборних профспілкових органів (за підпорядкованістю) застосування у повному обсязі наданих профспілкам прав щодо здійснення контролю за виконанням роботодавцями зобов’язань у сфері оплати праці, зокрема, стосовно примусового стягнення заробітної плати та розірвання на вимогу виборного органу первинної профспілково організації трудового договору (контракту) з керівником, у разі невиконання ним умов колективного договору, цієї Угоди, порушення законодавства про працю, Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

    Категория: ООРММПУ | Добавил: oormmpu
    Просмотров: 1087 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: